A Szerb Patriarchátus közleménye

A boldog emlékű Irinej szerb patriarcha elhunytával kapcsolatban a Szerb Ortodox Egyház Főpapi Szinódusa 2020. november 20-én a belgrádi Patriarchátusban tartott ülésén a Szerb Ortodox Egyház Szabályzatának megfelelő döntéseket hozott:
A patriarchai kötelezettségeket a Szent Főpapi Szinódus látja el, melynek elnöke az új patriarcha megválasztásáig Krizosztóm dabar-boszniai metropolita lett.
A Belgrád-Karlócai Érsekség adminisztrátorának feladatait Jovan sumadiai püspök látja el.
A boldog emlékű Irinej patriarcha testét a belgrádi Szent Mihály székesegyházban ravatalozzák fel a november 21-én tartandó Szent Liturgia idejére, majd átviszik a vracsari Szent Száva székesegyházba, ahol a hívők elbúcsúzhatnak az elhunyt főpaptól.
A temetési szertartást november 22-én vasárnap tartják. 9 órától Halotti Szent Liturgiát tartanak a Szent Száva székesegyházban, majd Irinej patriarchát a templom kriptájában temetik el.