Találkozás a Magyarországi Szerb Önkormány képviselőivel

Szerdán, 2024. november 13-án, Őeminenciája Lukijan Budai metropolita úr a Püspöki palotában fogadta Dr. Jovanka Lastić, Magyarországi Szerb Önkormányzat elnök asszonyt, valamint Andrija Rockov és Kristifor Brcan alelnök urakat.

Őeminenciája gratulált az újonnan megválasztottaknak, hangsúlyozva e választott testület fontosságát közösségünk fennmaradása szempontjából.

Dr. Jovanka Lastić, a Magyarországi Szerb Önkormányzat új elnök asszonya stratégiai megoldásokat, valamint az elkövetkező időszak munkaterveket és programokat mutatta be Metropolita úrnak.

Őeminenciája hangsúlyozta a Szerb Önkormányzat fontosságát a magyarországi szerb közösség fennmaradása és fejlődése szempontjából, és reményét fejezte ki, hogy az új vezetés a szerb közösség érdekeinek képviseletére szenteli magát, amelyben lesz a Budai Egyházmegye támogatása.

Találkozáson részt vettek főesperes és püspöki helynök Vojislav Galić, főesperes Zoran Ostojić és protosyncellus Varnava Knežević.