A Nagyböjt második hetének szerdáján, 2026. március 4-én, Őeminenciája, Lukijan budai metropolita, a szentendrei Örömhírvétel (Blagovestenszka) templomban tartotta az Előszentelt Szent Adományok Liturgiáját, akinek Galić Vojislav püspöki helynök, Knežević Varnava protosyncellus és Lukin Inokentije archidiakónus koncelebráltak, valamint imádságos részvétellel a budai esperesi kerület papságának egy része.
Az Előszentelt Liturgiák celebrálásáról szóló híreket Egyházmegyénk hivatalos Facebook-oldalán követhetik.