Szentendre polgármesterének látogatása a Budai Szerb Ortodox Egyházmegyében

2019. november 27-én szerdán Őexcellenciája Pantelic Lukijan, a szentendrei székhelyű Budai Szerb Ortodox Egyházmegye megyéspüspöke a szentendrei püspöki rezidencián fogadta Fülöp Zsoltot, Szentendre újonnan megválasztott polgármesterét és Pilis Dániel alpolgármestert. A szívélyes hangulatú protokolláris találkozó során Szentendre polgármestere az új városvezetés együttműködési készségéről biztosította a Szerb Ortodox Egyházat, méltatva az egyház által teremtett és a …

Magyarországra látogat Irinej szerb pátriárka

Irinej szerb pátriárkát május 24-én késő délután fogadták a Budai Szerb Ortodox Egyházmegyéhez tartozó Szent György nagyvértanú-templomban Budapesten. A pátriárkát Snell György esztergom-budapesti segédpüspök, a Szent István-bazilika plébánosa fogadta és vezette körbe május 25-én, szombaton reggel a bazilika épületében.  Szombaton 13 órakor a pátriárka megáldotta az új Szerb Egyházi Múzeumot a szentendrei Fő téren; az …