JÖVEDELEMPÓTLÉK

JÖVEDELEMPÓTLÉK 2021

Kedvezményezett neve: Budai Szerb Ortodox Egyházmegye

Támogató neve :  Miniszterelnökség (Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt közvetítésével)

Támogatás azonosító száma: EGYH-KCP-21-P-0035

Projekt címe, azonosítója:  Egyházi működési, program és fejlesztési támogatások.

Kiegészítő jövedelempótlék egyházi személyek részére

Szerződött támogatás összege:3.434.614.- Ft

Támogató az egyházi személyek részére jelen összeggel jövedelempótlékot  biztosít. A Buda Szerb Ortodox Egyházmegye, papjainak és más egyházi  személyeinek,  ez úton a viszonylag alacsony fizetéseik kiegészítéseként ezen támogatással javul az anyagi helyzete és ez által várhatóan a szolgálati tevékenységük is intenzívebbé válik, tekintettel az anyagi gondok csökkentésére.

JÖVEDELEMPÓTLÉK 2022

Kedvezményezett neve: Budai Szerb Ortodox Egyházmegye

Támogató neve: Miniszterelnökség

Támogatás azonosító száma: GF/JSZF/185/4/2022.

Projekt címe, azonosítója: Magyarországi településen hitéleti szolgálatot teljesítő egyházi személyek  jövedelempótlékának biztosítása

Támogatás összege: 15.910.842.- Ft

Támogató az egyházi személyek részére a fenti összeggel jövedelempótlékot biztosít. A Budai Szerb Ortodox Egyházmegye papjainak és más egyházi személyeinek ez úton a viszonylag alacsony fizetéseik kiegészítésével a támogatás révén elhárulnak a közvetlen anyagi-megélhetési gondok, amelyek különösen a mostani inflációs és az energiaválság helyzetében hatványozódtak.