Oltárünnep Százhalombattán

Szeptember 21-én, Szűz Mária születése ünnepén – Kisboldogasszony napján – Főtisztelendő Lukijan püspök úr a százhalombattai szerb templomban végzett Főpapi Szent Liturgiát. Ez az ünnep egyben a templom szlávája (oltárünnepe). Főtisztelendő püspök atyánkkal együtt szolgált Vojiszláv Gálity főesperes, püspöki helynök, Ostojić Zoran esperes, Savić Radovan esperes, Varnava (Knežević) szerzetes pap, Inokentije (Lukin) archidiakónus, Strijk András protodiakónus és Miliszavity Sztefan diakónus. Lukijan püspök atya áldásával az ünnepi evangéliumi szakaszról és magának az ünnepnek a jelentőségéről Zoran atya beszélt. A Szent Liturgia végén püspök atyánk köszöntötte a százhalombattai hívek közösségét templomuk ünnep alkalmából, élén lelkipásztorukkal, Káplán Pavle protoierejjel. A Szent Liturgián jelen volt a tihanyi bencés apátság két szerzetese, Domonkos atya és Adalbert atya. A délutáni órákban került sor az ünnepélyes vecsernyére, és a kalács és kolivo (főtt édes búza) megáldására, majd kezdetét vette a testvéri együttlét, benne az ünnepi programmal.